A Magyar Közgazdasági Társaság Környezetgazdaságtani Szakosztálya és a Levegő Munkacsoport június 23-i közös rendezvénye különös aktualitással bírt: bár a „védett” üzemanyagár azonnali megszüntetését épp aznap szavazta meg az Országgyűlés, egyúttal felhatalmazta a gazdasági minisztert, hogy a benzin és a gázolaj árát „a fogyasztók érdekeinek védelmére figyelemmel” bármikor rendeletben állapítsa meg. Dombi Mihály moderátor, a Szakosztály elnöke, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem tudományos főmunkatársa emiatt is rendkívül fontosnak tartotta a kerekasztal-megbeszélést: „Nem ez az első, és nem ez az utolsó ilyen sokk. Tanulnunk kell ezekből a helyzetekből.”
Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio





