Növelni kellene az elvonásokat a magyar nyugdíjak megmentéséhez?

Thumbnail for 7147275

EU-s nyomásra az Orbán-kormány 2024-ben felkérte az OECD-t egy tanulmány írására, amely részletesen elemezte a magyar nyugdíjrendszer jelenlegi és hosszú távú feszültségeit, valamint több javaslatcsomagot tett az asztalra. Érdekes kettősség alakult ki e javaslatcsomaggal szemben. Az Orbán-kormány támogatta az OECD azon megállapítását, hogy 2040-ig még fenntartható a nyugdíjrendszer. Ez kényelmes volt számukra, nem kellett törvényt módosítaniuk, nem kellett felvállalni az elkerülhetetlen konfliktusokat. A független és ellenzéki kutatók főleg bírálatot fogalmaztak meg a tanulmányról, egyes bírálatokhoz én is csatlakozom. Véleményem szerint a Nyugdíjalap egyensúlyának helyreállításához elsősorban a befizetések fokozatos növelésére lenne szükség, mind a munkáltatók, mind a munkavállalók oldaláról.

Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest