Az Európai Unió tagállamai pénteken némileg megnyirbálták azokat a brüsszeli terveket, amelyek nemzeti forrásokból finanszírozták volna a határokon átnyúló energetikai infrastruktúra-beruházásokat. Az energiaügyi miniszterek ugyanakkor megállapodtak abban, hogy a villamosenergia-hálózat bővítését a jövőben központosítottabban tervezik meg, így a rendszer több megújuló energiát fogadhat be, és lépést tarthat az adatközpontok növekvő igényeivel. A tárgyalásokon Magyarországot Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter képviselte, aki alapvetően támogatta a tervet.
Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio





