Donald Trump alatt az amerikai kormány több stratégiailag fontosnak tartott vállalatban jelent meg tulajdonosként, vagy valamilyen kvázi részvényesi konstrukción keresztül. A piac első reakciója többnyire az volt, hogy ha Washington beszállt, vagy akár csak felmerült, hogy beszállhat egy cégbe, a részvény árfolyama hirtelen nagyot emelkedett. A hosszabb távú kép viszont már sokkal árnyaltabb. Voltak papírok, amelyeknél az állami beavatkozás tartós átárazódást indított el, másoknál a kezdeti rali után gyorsan jött a kijózanodás.
Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio





