Görög Zita: A zárt ajtók mögött még mindig túl sokan félnek

Azért vagyunk itt, mert egyetlen embernek sem szabad elrejtőznie azért, mert szeretni mer – mondta Görög Zita, aki beszédében azokhoz akart szólni, akik még mindig félnek úgy élni, ahogy szeretnének.

Anyaként azokhoz a szülőkhöz is szólok, akik önmagukat vagy a gyereküket hibáztatja a gyereke szexuális irányultságért (…) Nem hibáztál, mert ez nem hiba, akkor hibázol, ha nem állsz a gyereked mellé.

Hozzátette, hogy a heteróknak nem kell vonulni, mert minden esküvőn, keresztelőn és örökbefogadásnál ők meg vannak ünnepelve, míg az LMBTQ+ fiataloknak csaknem a 40 százaléka kísérelt meg öngyilkosságot az elmúlt egy évben.

Ez a magas szám nem a szexuális orientációból fakad, hanem a megbélyegzés és a támadás tesz sérülékennyé – tette hozzá Görög Zita.

Senkinek nincs joga megmondani, hogy ki és mi számít családnak; nem kiskapukat és adományokat szeretnének, hanem jogegyenlőséget.

Nem létezik kétféle állampolgár és nem létezik kétféle szerelem.

Kőrös Gábor / 24.hu

A modell-influencer álszentségnek nevezte, hogy a gyermekvédelemre hivatkozva nem fogadhatnak örökbe gyereket a melegek, aki otthont biztosíthanának a nevelőotthonban élőknek. Görög Zita azt üzente:

Nem vagytok egyedül!

Figyelem!

Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelkielsősegély-számot!

The post Görög Zita: A zárt ajtók mögött még mindig túl sokan félnek first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest