2021 és 2025 között több mint 3000 ezer kocsma zárt be, és 10 ezer alá süllyedt a magyarországi működő egységek száma.
Erről a problémáról készített riportot a DW Magyar, amely három zalai településen igyekezett feltárni az okokat.
A helyiek elmondása szerint sok minden szerepet játszik: a lakosság elöregedése és a folyamatos elvándorlás mellett a koronavírus-járvány, a közösségi média terjedése, az infláció mind hozzájárultak a kocsmák számának radikális visszaeséséhez.
A helyzetükön az Orbán-kormány kocsmaprogramja se segített érdemben: a hárommilliós támogatásra olyan üzletek például nem pályázhattak, amelyek a fennmaradásuk érdekében más, kiegészítő profilt is próbáltak kialakítani vagy akik újonnan kezdtek volna bele a vállalkozásba friss szemlélettel.
A riport megszólaltatja szakértőként Csanádi Tibor „Ulut”, a Kocsmaturistát is.
A teljes videó:
The post Eltűnő falusi kocsmák: Mennyit segített az Orbán-kormány kocsmaprogramja? first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





