Szakított a kultúra éjszakájával az idei Múzeumok Éjszakája – legjobb fotóink az eseményről

Thumbnail for 7142150

A kilenc éve bezárt és magára hagyott Iparművészeti Múzeumban nyílt meg a 24. Múzeumok Éjszakája, ahol Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter azt ígérte: nekilátnak az épület meg nem kezdett felújításának. Elhangzott az is, hogy a Hadtörténeti Múzeum visszatér otthonába, a budai Várba, a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításán pedig Magyar Péter miniszterelnök is felbukkant. Az idei Múzeumok Éjszakája egyszerre volt a múlttal való szakításnak, a jövő tervezésének és a szakmaiság helyreállításának fontos epizódja.

Tovább az erdeti cikkre:: HVG

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest