Elárulta az MNB: 18 százalékkal drágultak a lakások egy év alatt, beavatkozás nélkül stagnálás jöhet

Thumbnail for 7146369

Idén az év egészében az új lakások száma 30 százalékkal 15 700-ra nőhet – mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) elnökségi ülésén szerdán Budapesten. Banai Ádám hozzátette, a magyar ingatlanpiacon 25-30 ezer újlakás átadását tartja elegendőnek. Az MNB országosan 17,7, a fővárosban 16,5 százalékos éves árnövekedést mért az első negyedévben – előlegezte meg Banai a július 24-én várható MNB-lakásárindexet.

Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest