Az ázsiai tőzsdék többsége emelkedéssel kezdte a hetet, a régióban a japán és a dél-koreai részvénypiac teljesített a legjobban. A befektetők értékelték az amerikai–iráni tárgyalásokkal kapcsolatos kedvező fejleményeket, a hangulatot elsősorban a technológiai részvények, azon belül a mesterséges intelligencia-sztorihoz kötődő chipgyártók és beszállítók erősödése támogatta. Európában egyelőre iránykeresést láthatunk, a magyar tőzsde jól teljesít.
Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio





