Nem csak eurót lehet venni: mire jó a devizás befektetés egy magyar portfólióban?

Thumbnail for 7141186

Az elmúlt években a magyar megtakarítók jelentős része magas forintos kamatokhoz és állampapírhozamokhoz szokott hozzá, miközben a vagyonuk továbbra is erősen forintközpontú maradt. Az erősebb árfolyam, az inflációs bizonytalanság és a globális piacokhoz való könnyebb hozzáférés miatt azonban ismét előtérbe kerülhetnek a devizaalapú befektetések. Miklós Dániellel, az OTP Alapkezelő értékesítési vezetőjével arról beszélgettünk, mikor lehet helye a devizás eszközöknek egy lakossági portfólióban, milyen kockázatokkal kell számolni, és hogyan lehet elkerülni, hogy a döntés puszta árfolyam-időzítéssé váljon.

Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest