Az elmúlt években a magyar megtakarítók jelentős része magas forintos kamatokhoz és állampapírhozamokhoz szokott hozzá, miközben a vagyonuk továbbra is erősen forintközpontú maradt. Az erősebb árfolyam, az inflációs bizonytalanság és a globális piacokhoz való könnyebb hozzáférés miatt azonban ismét előtérbe kerülhetnek a devizaalapú befektetések. Miklós Dániellel, az OTP Alapkezelő értékesítési vezetőjével arról beszélgettünk, mikor lehet helye a devizás eszközöknek egy lakossági portfólióban, milyen kockázatokkal kell számolni, és hogyan lehet elkerülni, hogy a döntés puszta árfolyam-időzítéssé váljon.
Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio





