Omán arról tájékoztatta az európai döntéshozókat, hogy a Hormuzi-szorosban már nem állítható vissza a háború előtti állapot, és az áthaladó hajóknak a jövőben díjat kellhet fizetniük – értesültek az ügyet jól ismerő források. Bár az ománi vezetés hangsúlyozta, hogy továbbra is tiszteletben tartja a nemzetközi tengerjogot, hozzátette, hogy a szoros környezetvédelmi, kárelhárítási és hajózást támogató szolgáltatásaiért díjat számíthatnak fel. Az egyelőre kérdéses, hogy ezek a fizetési kötelezettségek kötelező érvényűek lennének-e – írta meg a Bloomberg.
Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio





