Az Európai Bizottság vizsgálja, ellentétes-e az unió mesterséges intelligenciára vonatkozó szabályaival az, hogy Magyarország a Pride-törvény értelmében arcfelismerő technológiát alkalmazhat a Pride felvonuláson részt vevők azonosításához – mondta Thomas Regnier bizottsági szóvivő a Politiconak.
A Pride betiltását lehetővé tevő jogszabály szerint a rendőrség biometrikus kamerák segítségével azonosíthatja az olyan rendezvényeken résztvevőket, amelyek megtartása a „gyermekvédelminek” nevezett törvénybe ütközik.
Az EB vizsgálata a legújabb front Brüsszel és Orbán Viktor kormánya között, egyben az első igazi próbája az unió AI-ra vonatkozó szabályozásának, amely célja a technológia visszaélésszerű felhasználásának megakadályozása.
A Bizottságnak többek között azt kell eldöntenie a magyar Pride-törvény kapcsán, hogy annak értelmében az arcfelismerés valós időben történik-e – ez például az újonnan bevezetett AI-szabályozás megsértését jelentené.
Az EU mesterséges intelligenciáról szóló szabályozása 35 millió euróig – mai árfolyamon több, mint 14,2 milliárd forint – terjedő közigazgatási bírságot ír elő jogsértés esetén. A hatóságot azonban a tagországoknak kell kijelölniük a bírság kiszabásához.
A lapnak a magyar kormány egyik képviselője azt mondta, szerintük a Pride-törvény kapcsán minden összhangban van a magyar alaptörvénnyel és az uniós joggal.
The post A Bizottság vizsgálja, hogy a magyar Pride-törvény ellentétes-e az uniós AI-szabályozással first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu