A civil-ellenzéki jelölt simán megverte a függetlenként induló fideszest az orosházi időközin

Thumbnail for 6415971

Lengyel Rebeka, a Válaszd Orosházát! egyesület jelöltje nyert a vasárnapi időközi választáson, így ő lesz a helyi képviselő-testület új tagja.

Lengyel Sándor Zoltánnét verte meg magabiztosan, aki ezúttal független jelöltként próbálkozott. Sándor a tavalyi orosházi önkormányzati választáson az 1-es helyi választókerületben még a Fidesz színeiben kapott ki az egyesület, illetve a baloldali és liberális ellenzéki pártok által támogatott Raffai Jánostól.

Az orosházi 1. EVK-ban tartott előrehozott önkormányzati választás eredményei a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint a következőképp alakultak:

  • Lengyel Rebeka (Válaszd Orosházát!): 596 szavazat, 71,04%
  • Sándor Zoltánné (Független): 197 szavazat, 23,48%
  • Balog Attila (Mi Hazánk): 26 szavazat, 3,1%
  • Hajdú Boglár (Független): 20 szavazat, 2,38%

Az időközit azért kellett kiírni, mert Raffai János, aki Orosháza polgármestere, lemondott egyéni helyi választókerületi mandátumáról. A Azután döntött így, hogy a tavalyi ellenzéki győzelem után ketten átálltak tőlük a Fideszhez. Bár a polgármesternek Lengyel győzelmével sem lesz többsége a testületben, abban bízik, hogy a dezertálók az új közhangulat miatt átállhatnak, legalább akkor, amikor konkrét ügyekről szavaznak, írja a 444.

Lengyel Rebeka egy rövid videót is feltöltött az oldalára vasárnap, amiben megköszönte a szavazóinak a támogatást:



Grőber Áron, Pápa DK-s polgármestere nagyon hasonló okok miatt mondott le az egyéni választókerületi mandátumáról nemrég. A Veszprém megyei városban márciusban tartott időközin aztán a Közösen Pápáért jelöltje nagyon megverte a fideszes ellenfelét, kifejezetten magas részvétel mellett. Pápán így a civil-ellenzéki csapatnak sikerült elérnie, hogy többségbe kerüljenek a képviselő-testületben.

The post A civil-ellenzéki jelölt simán megverte a függetlenként induló fideszest az orosházi időközin first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest