Új helyet kellett keresnie a sportlövők egyetemi bajnokságának, mert az eredeti helyszínen, a Dózsa György úti BOK Csarnokban ugyanakkor tartják a Harcosok Klubja nevű titkos fideszes online csoport első rendezvényét – írja a Telex.
Amint arról beszámoltunk, Orbán Viktor Facebook-oldala az éjszaka folyamán kitett egy Facebook-posztot „HK” szöveggel, majd később egy logót is, így derült ki, hogy május 18-a 16 órakor találkozni fognak a Harcosok Klubja tagjai. A rendezvényen várhatóan megjelenik majd a miniszterelnök is.
Az egyetemi sportversenyt már márciusban kiírták, ezért a Telex megkereste a Magyar Sportlövő Szövetséget a helyszínváltozással kapcsolatban, ahonnan az a tájékoztatást kapták, hogy őket a BOK Csarnok vezetősége tájékoztatta. Molnár László kommunikációs igazgató szerint már tavaly ősszel elkezdtek egyeztetni a helyszínről és a csarnok akkor még szabad volt, ám kicsivel több egy hónappal ezelőtt levelet kaptak arról, hogy a létesítmény lemondta a helyszínt. A verseny a Fehér úti Nemzeti Lőtéren lesz.
A Telex megjegyzi, hogy a BOK Csarnok Honvédelmi Minisztérium alá tartozó, állami tulajdonú Nemzeti Sportügynökség (NSÜ) Zrt. sportlétesítménye. A lap megkereste a BOK Csarnok és az NSÜ titkárságát, hogy megtudja, miért mondhattak le egy hónapokkal korábban leegyeztetett sporteseményt, és miért élvez elsőbbséget egy politikai rendezvény, de a cikk megjelenéséig nem kaptak választ.
The post A fideszes „Harcosok Klubja” miatt kellett új helyszínt keresnie egy sportversenynek first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu