Cikkünk frissül…
El kellene kerülni azt, hogy az önkormányzatiság a tanácsrendszerbe forduljon vissza,
mondta a Partizánnak adott interjújában Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere.
Abban volt logika, hogy újra kellett osztani az állam és az önkormányzatok feladatkörét, de az már nem biztos, hogy ez minden esetben jól sikerült – folytatta. Azzal, hogy egyes köröket elvettek az önkormányzatoktól, sok ügy rendezése is bonyolultabb lett, például az iskolaigazgatók kinevezése esetében, vagy leváltásában – tette hozzá.
Az önkormányzatiság tekintetében valóban felmerül a kérdés, hogy előre megyünk, vagy hátra,
jelentette ki a településvezető, de megerősítette, hogy a hatókörök felülvizsgálata önmagában nem rossz ötlet. Cser-Palkovics azt nem látja, hogy a 2026-os parlamenti választásig a mostani helyzet változna, de reméli, hogy a következő önkormányzati választás előtt erre sor kerülhet.
Ahol mindenképpen előrelépésre lesz szükség, az a finanszírozás működési struktúrája,
magyarázta polgármester, ugyanis a települések egyre nehezebben, vagy sehogy nem tudnak önerőből fejlesztést elindítani.
Az interjúban előkerült az is, hogy Vitályos Eszter kormányszóvivő azt mondta, hogy egyes településvezetők állandóan „sírnak, picsognak” a szolidaritási adó miatt, emiatt Cser-Palkovics lapunknak azt mondja június elején, hogy bocsánatkérést vár.
A kormánypárti polgármester, aki szolidaritást vállalt Karácsony Gergellyel is, most azt mondta a Partizánban, hogy Vitályos küldött neki egy üzenetet, amelyben bocsánatot kért, de Cser-Palkovics azt javasolta neki, hogy ezt nyilvánosan is tegye meg.
Székesfehérvárnak idén nagyjából 8,7 milliárd forintot kell befizetnie az államkasszába szolidaritási hozzájárulási adó formájában, osztotta meg a számokat Cser-Palkovics, és bár ők még kapnak vissza valamennyi pénzt normatívában, de ha a mostani tendencia folytatódik, akkor ez változhat. Beszélt ugyanakkor arról is, hogy a közösségi közlekedés leállításával, mint demonstrációs formával nem ért egyet.
Arra a felvetésre, hogy egy olyan incidens esetében, mint Jeszenszky Géza támadása, nem kellene-e a Fidesznek a többi párttal együtt kezdeményeznie egy közös kiállást, Cser-Palkovics azt mondta, hogy szükség lenne a kulturált párbeszédre, de saját bevallása szerint nincs olyan viszonyban Orbán Viktorral, hogy egyszerűen csak felhívja és javaslatot tegyen neki erre.
Azok a véleményeket, amelyeket én látok megjelenni a Harcosok Klubjában, közel sem találom vállalhatatlannak,
jelentette ki a településvezető, mire Gulyás Márton rámutatott arra, hogy a minap Orbán a Facebook-csoportban egy olyan posztot tett közzé, amelyben azt állította, hogy Magyar Péter alkohol- és drogfüggő. Cser-Palkovics szerint az embereket közvetlenül érintő problémák most fontosabbak, mint a nagyobb kérdések, például Ukrajna európai uniós tagsága és úgy látja, hogy a választást majd ez fogja eldönteni.
Cser-Palkovics szerint a magyar és a nemzetközi politika is abba az irányba megy, hogy a politikusok szívesebben ülnek be a nekik kedvesebb sajtóhoz interjút adni. Azt is problémának látja, hogy a Tiszának nem helyi szervezetei vannak, hanem csak szigetek, hivatalos politikusok nélkül, ezért nehéz velük nyíltan kiállni politikai vitára.
Az Orbán-család gazdagodását érintő kérdésre a fideszes politikus úgy reagált, hogy vannak a meggazdagodásnak legális és jogellenes formái, és kezdjük kiüresíteni az olyan szavakat, mint például korrupció, diktatúra és fasizmus. Cser-Palkovics szerint egy országnak szüksége van egy nemzeti tőkés osztályra, amelynek cserébe felelőssége van az ország irányába.
Kérdés, hogy ezt a felelősséget jól gyakorolja-e.
The post A kormányszóvivő elnézést kért Cser-Palkovics Andrástól, amiért picsogásnak nevezte a szolidaritási adó kritikáját first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu