A méhek tanulmányozása segíthet az emberi élettartamot meghosszabbítani képes kezelések létrehozásában – írja a The Guardian. A tudósok már régóta sejtik, hogy a méhkolóniák királynői őrizhetik a hosszú élet titkát, most pedig lehetőségük nyílik ezt bebizonyítani.
Bár méhkirálynők DNS-e szinte teljesen megegyezik a kasok dolgozóival, mégis jelentősen tovább élnek. Amíg egy átlagos méh élettartama csupán 1-2 hónap, addig a királynők akár az 5 éves kort is megérhetik, ez idő alatt ráadásul végig termékenyek maradnak.
A méhkirálynőket a többi méh egy méhpempő nevű tápanyagban és vitaminokban gazdag anyaggal etetik, amely antioxidánsokat és bélbaktériumokat is tartalmaz. A szakértők egyelőre nem tudják, hogy mi pontosan mi állhat királynők radikálisan hosszabb élettartamának hátterében, ám egyes vélekedések szerint ez a táplálék is hozzájárulhat.
Egy új kutatásnak köszönhetően azonban hamarosan új válaszokat is kaphatunk a kérdésre.
A brit kormány egyik ügynöksége most jelentős pénzügyi támogatásban részesít egy projektet, amely az emberek életét és termékeny éveit kívánja meghosszabbítani a méhek segítségével. Ez a szervezet olyan kutatásokat finanszíroz, amelyek nagy eséllyel nem vezetnek sehová, de ha mégis sikeresek lesznek, akkor az egész világot megváltoztathatják.
Az ügynökség többek között mozgékony robotokat, mesterséges intelligenciát, szintetikus növényeket, agy-számítógép interfészeket és a műanyagokat kiváltó új anyagokat érintő projekteket is támogat.
The post A méhek őrizhetik a hosszú élet titkát first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu