Annus Szabolcs Sammy: 2027-ben Szegeden is lesz Pride

Annus Szabolcs Sammy szociológus arról beszélt, hogy a húszas éveiben kezdett el aktivizmussal foglalkozni, azt követően, hogy egy hosszabb folyamat eredményeként el tudta fogadni önmagát.

A szegedi Partiscum Egyesület elnökségi tagja, aki fontosnak tartja, hogy most már nem csak a budapesti, hanem a vidéki aktivizmus is jelen van.

Április 12-én visszakaptam a reményt,

jelentette ki és saját bevallása szerint a választást követő napokban többször is elsírta magát az örömtől. Megjegyezte, tudja, hogy a teljes változás még odébb van, de arra kérte a kormányt a résztvevőkkel együtt, hogy ne vegye el az LMTQ-közösségtől még egyszer a reményt.

Az aktivista ezt követően bejelentette, hogy 2027-ben megrendezik az első Szeged Pride-ot.

Adrián Zoltán / 24.hu

The post Annus Szabolcs Sammy: 2027-ben Szegeden is lesz Pride first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest