Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól

Az Egyesült Államok a béketárgyalások időtartamára, két hónapra felmentést adott Irán számára a kőolajszankciók alól – írta meg Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter hétfői közlése nyomán az MTI.

A bejelentés alapján Irán augusztus 21-ig termelhet, szállíthat és adhat el kőolajat és feldolgozott kőolajtermékeket.

Bessent a döntést az alábbiakkal magyarázta:

  • Svájcban „produktív” tárgyalások zajlanak az Egyesült Államok és Irán között,
  • Teherán elkötelezettnek mutatkozik a Hormuzi-szoros közlekedésének szabad és akadálytalan fenntartása mellett,
  • Irán beleegyezett a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség ellenőreinek visszatérésébe az országba.

Irán mentesítése a szankciók alól a 60 napos tárgyalási időszakra szerepelt az Egyesült Államok és Irán között múlt héten létrejött egyetértési nyilatkozatban is.

The post Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest