A kecskeméti Neumann János Egyetem neve is felmerült az egyre szövevényesebbé váló MNB-ügyben, amelyben az ÁSZ jelentése szerint visszaélés történhetett. Röviden arról van szó, hogy a Neumann János Egyetemért Alapítvány (NJAE) kölcsönadott 127 milliárd forintot az MNB-s Pallas Athéné Domus Meriti Alapítványnak, amelyet azóta sem szereztek vissza.
Kecskemét fideszes polgármestere korábban azt mondta, hogy a baloldal a városi egyetemet és általa magát a várost támadja a botránnyal, most pedig a Telex szemléje szerint Szemereyné Pataki Klaudia egy gondolatfutam végén arra jutott, hogy valójában nem a pénz elvesztése jelent veszélyt a kecskeméti felsőoktatásra, hanem a melegek. Április 3-án a kecskeméti városházán újságírók és a város polgárai kérdezhették Szemereynét, akinek a beszélgetés egy pontján az elvesztett közvagyonról szóló kérdésre kellett válaszolnia. Felidézte, hogy az ő bátor döntésük eredménye, hogy ma egyetem van Kecskeméten, hiszen a 2010-es évek elején még csak főiskola volt, és az is a széthullás szélén állt a felsőoktatási átalakulás és a csökkenő gyerekszám miatt.
Ha csökkenő gyereklétszám van – már most bocsánat, de önre nézek, a szivárványos pólójára –, ha csökkenő gyereklétszám van, akkor feltételezhető, hogy annyi egyetemi és főiskolai kapacitásra nincsen szükség
– mondta Szemereyné, amire egy férfi közbevetette, hogy a polgármester akár rá is nézhet, mert neki négy gyereke van, majd egy másik férfi, hogy neki három, míg végül a szivárványos pólós nő is megszólalt, és közölte, hogy heteroszexuális. A polgármester erre úgy válaszolt, hogy nem akart az egyik forró témáról a másik forró témára áttérni, mire a szivárványos pólós hölgy megjegyezte, hogy ezt a témát a kormány tette forróvá.
A kecskeméti egyetem egyébként az MNB-birodalomhoz tartozó Optima Befektetési Zrt.-nek adott pénz kamataiból egy új campust és egy tudásvárosnak nevezett új városnegyedet akart volna építeni. Az Optima viszont a pénzüket azóta értéküket vesztett lengyel részvényekbe tette, és onnan nem is tudja kivenni, így most a kecskemétieknek egy félkész egyetemi campusuk van, miközben a tudásváros építését el sem tudják kezdeni.
Az egyetem kuratóriumi tagjai anyagi és büntetőjogi felelősséggel tartoznak a döntéseikért, így akár a vagyonukkal is felelhetnek a súlyos károkat okozó döntéssorozatért:
The post Az MNB-ügyben eltőzsdézett milliárdok helyett a melegek fenyegetik a kecskeméti felsőoktatást a város polgármestere szerint first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu