Az Egyesült Államok akkor vesz részt szombaton az európai vezetők és Ukrajna által kezdeményezett tárgyalásokon, amennyiben az esélyt hordoz arra, hogy a konfliktus megoldása felé lépjenek – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
Az elnök a Fehér Házban újságírók előtt kijelentette: „Meglátjuk, részt veszünk-e a találkozón”. Az európai partnerek azt akarják, hogy az Egyesült Államok ott legyen – tette hozzá, de hangsúlyozta, hogy ő nem akar időt elfecsérelni.
Nem akarunk rengeteg időt elvesztegetni ezzel
– fogalmazott, rámutatva, hogy rendezést akar és ezzel életeket megmenteni.
Donald Trump megerősítette, hogy az Egyesült Államoknak továbbra is szándékában áll segítséget nyújtani a háború lezárását követően Ukrajnának ígért biztonsági garanciákat illetően.
Az elnök megjegyezte: úgy gondolta, közel állnak egy megállapodáshoz az orosz és az ukrán féllel, véleménye szerint Zelenszkij elnökön kívül az ukrán delegációnak kedvére volt az egyezség tervezete. A megállapodás során bonyodalmat jelent a területek cseréjének kérdése – tette hozzá.
„Az ilyen dolgok harmadik világháborúban végződnek” – jegyezte meg, rámutatva: amennyiben a konfliktusban érintettek „ilyen játékokat folytatnak”, az valóban harmadik világháborúhoz vezet, aminek megtörténtét meg akarja akadályozni.
Előzőleg Karoline Leavitt, a Fehér Ház sajtótitkára sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy Donald Trump elnöknek elege van a „csupán a találkozó kedvéért megtartott találkozókból”.
(MTI)
The post Az USA feltételhez köti a részvételét a szombati háborúügyi tárgyaláson first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





