Betontechnológiás családi ház jól teljesített a gyorsasági versenyben

Thumbnail for 6454596

Évtizedek óta fennálló probléma, hogy nincs olyan szervezet, amely ellenőrizné, a beépített termékek és a kivitelezés minősége, vagy éppen azt, hogy az elkészült épület valóban megfelel-e az egyre szigorodó energetikai előírásoknak. Az önkormányzati építéshatósági jogkörök leépítése és az egyszerű bejelentés intézményének bevezetése még inkább felerősítette ennek szükségességét. Ugyan a probléma a túlkeresletek időszakában okoz nagyobb gondot, amikor a kóklerek is könnyedén megbízáshoz jutnak, de az elmúlt években a megrendelői elvárásokban beállt változások is indokolttá tennék a folyamatok új alapokra helyezését.

„Az elmúlt években, a nemzetközi tendenciákat követve, a magyar építőanyag piacon is teret nyertek a fenntarthatósági elveket szem előtt tartó módon előállított termékek, a környezetkímélő, az épület üzemeltetésének gazdaságosságát szolgáló műszaki megoldások. A gyártók termékeik és a gyártási folyamat környezettudatosabbá tétele érdekében költséges beruházásokat hajtottak végre. Ez az értéklánc egyik vége.” – mondta el Komlós Andor, az elmúlt években több gyár korszerűsítésére összesen mintegy 3 milliárd forintot fordító Leier ügyvezető igazgatója – „Az értéklánc másik végén a pénzéért minőséget elváró megrendelő áll. Éppen ezért, és tekintettel széles termékkínálatunkra, egészen az év végéig kínáljuk a gazdaságosságot szolgáló rendszerház akciónkat, amellyel jól mérhető megtakarításokat érhetnek el a ma építkezői.”

Ugyan a piac az elmúlt években sokat tisztult, de általános vélemény szerint a kettő között gyakran olyan kivitelezők végzik el a munkát, akik komoly ráfordítás nélkül, sokszor vitatható minőségben dolgoznak. Ezek kiszorítására a szakma régóta szorgalmaz egy erősebb hatósági fellépést, ami nem a tisztességes vállalkozók szorongatására, hanem a tisztességtelenek kiszűrésére alkalmas. „Nyugat-Európa több országában remekül működik az építés minőségén őrködő ún. Baupolizei. Egy ehhez hasonló szervezet itthoni életre hívásának régen eljött az ideje.” – teszi hozzá a piac meghatározó szereplőjét irányító menedzser, aki a helyzetet a cég stratégiájának szemszögéből is értékeli. „A felgyorsult világ komplexebb megoldásokat vár el, ezért a Leier a visszaeső vagy stagnáló piacon, vagy éppen a hiányzó ellenőrzési pontok ellenére is tovább folytatja a fejlesztésekre alapozott stratégiáját.”

Leier

Fejlesztésekkel előre

A Leier Hungária Kft., mint a magyar építőanyag gyártás egyik meghatározó szereplője, a 2024. évi kevesebb építkezés és az erősebb piaci verseny ellenére is 57 milliárd forintra növelte nettó árbevételét. Emellett a cég az elmúlt 3 üzleti évben minden üzletága fejlesztésére jelentős forrásokat szánt. Elindult Európa legmodernebb beton tetőfedőanyag gyártó üzeme Hajdúszoboszlón, beruházások történtek a kisebb jelentőségű tégla üzletágba is, de a legfontosabb, hogy a beton előregyártó üzemek egyre szofisztikáltabb termékportfóliót kínálnak. „A fejlesztések fókuszában a magas szinten előkészített, kivitelezőbarát megoldások állnak, amelyek családi házak, társasházak, középületek, ipari- vagy mezőgazdasági épületek beruházói számára is gyors építést és gazdaságos üzemeltetést jelentenek. Az elmúlt évek slágertermékei, az épületenergetikában fontos szerepet játszó klímafalak és klímafödémek után az újabb fejlesztések még idén piacra kerülnek.” Ezek egy része az elmúlt évek egy másik népszerű megoldásához, a Leier Típusházakhoz köthető.

Leier

Betontechnológiával a „gyors házak” között

Az építési trendeket jól mutatja, hogy az ÉMI Nemzeti Mintaházparkjának célja a gyorsan épülő, innovatív technológiájú épületek összegyűjtése, a gyors építkezés igényére választ adó megoldások bemutatása. Tavaly november elejétől, az időjárási helyzetre tekintet nélkül, szélsebesen épült itt az egyetlen, betontechnológiával tervezett családi ház, a Leier Mintaháza, bizonyítva ezzel, hogy helye van a gyorsan épülő házak bemutatására életre hívott telepen. Az első kapavágás óta eltelt alig öt hónap alatt ugyanis a Leier Mintaházában a belső munkálatok is befejeződtek. Ez az egyetlen olyan ház, ami nem könnyűszerkezetes, és amelynek építési sebessége az alkalmazott előregyártott betontechnológiának köszönhetően simán felvette a versenyt a könnyűszerkezetesekkel. „Típusházaink ugyanakkor a gyorsaságon és az építési innováción kívül egy sor más előnyt is kínálnak a jövőben építkezőknek. Ezek közül talán legfontosabbként az energiatakarékosságot említhetjük.” – mondta Komlós Andor a 3 éve bevezetett üzletág kapcsán.

Olvasson tovább a Leier Mintaház építéséről!

The post Betontechnológiás családi ház jól teljesített a gyorsasági versenyben first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest