Cápatámadásban meghalt egy turista egy ausztrál strandon

Cápatámadásban meghalt egy svájci turista, egy másik pedig súlyosan megsebesült egy szörfözők körében népszerű strandon Kelet-Ausztrália tengerpartján – írja az MTI.

A Port Macquarie város közelében levő Crowdy Bay nemzeti park területéről riasztották a mentőket csütörtökön kora reggel, miután egy cápa megharapott két embert

– közölte Új-Dél-Wales szövetségi állam rendőrsége.

Egy svájci férfit kórházba vittek

A tájékoztatás szerint egy huszonéves nő a helyszínen életét vesztette, és egy hasonló korú férfit válságos állapotban szállítottak kórházba.

A rendőrség azt közölte, hogy az áldozatok ismerték egymást.

A svájci külügyminisztérium megerősítette, hogy mindkét áldozat svájci állampolgár.

Életmentő szemtanú

Az új-dél-walesi mentőszolgálat vezetője elmondta, egy szemtanú a strandon elsősegélyben részesítette a sérült férfit a segítség megérkezéséig, amivel feltehetően megmentette az életét.

A strandot lezárták, és a hatóságok próbálják megállapítani, milyen cápafaj támadhatott. Csapdákat is elhelyeztek a vízben abban a reményben, hogy elfoghatják az állatot.

Ausztráliában legutóbb két hónappal ezelőtt ölt meg egy cápa egy szörföző férfit egy Sydney melletti strandon.

The post Cápatámadásban meghalt egy turista egy ausztrál strandon first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest