Celebek kamuvideóival, flörtölve támadnak a csalók

Thumbnail for 6599534

A mesterséges intelligencia egyre élethűbb videók készítésére képes, amit már most aktívan ki is használnak a netes csalók. Az egyik ilyen átverési forma az úgynevezett deepfame, melyben hírességek személyazonosságával visszaélve, róluk készült videókkal cserkészik be az áldozatokat. Ez történt most egy southamptoni férfival is, akitől több száz fontot csaltak ki – írja a Cybernews.

A 43 éves Paul Davis már egy ideje munkanélküli volt, amikor naponta több tucatnyi kapcsolatfelvétellel kezdtek el próbálkozin nála csalók, hírességeknek álcázva magukat. A rosszindulatú szereplők olyan MI által generált videókkal bombázták, amelyeken híres arcok szerepeltek, mint például Jennifer Aniston, Mark Zuckerberg, Elon Musk vagy Ellie Goulding. A férfival szemben érzelmi manipulációt alkalmaztak: személyes üzeneteket küldtek neki, amelyekben a hírességek arról győzték meg, hogy flörtölni akarnak, és hogy szerelmesek belé.

Nem sokkal később már pénzt kértek tőle: azt állították, hogy Aniston előfizetése hamarosan lejár, és egy 200 font értékű Apple ajándékkártyára van szüksége.

Paul megbízott a videók és a képek valódiságában, ezért fizetett, ám később rájött, hogy átverés áldozata lett. Mint mondta, ő is rosszul járt a többszáz fontos veszteséggel, de ismer másokat, akik még nagyobb összegeket veszítettek, némelyikük több mint 1000 fontot utalt el a rosszindulatú feleknek, ami rávilágít a probléma nagyságára.

Nem ez az első ilyen eset mostanában: nemrég egy francia nőről derült ki, hogy több százezer eurót utalt át egy magát Brad Pittnek kiadó csalónak, aki rákkezelésre gyűjtött pénzt. Hazai példa is van a jelenségre: 2023 őszén egy balmazújvárosi nő utalt el százezreket egy csalónak, aki Elon Musknak adta ki magát.

Kapcsolódó
Kamu kórházi fotókkal verték át a nőt, aki azt hitte, Brad Pitt-tel randizik

Több mint 340 millió forintnak megfelelő összeget csaltak ki a francia asszonytól.

The post Celebek kamuvideóival, flörtölve támadnak a csalók first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest