Hajdúhadház 2-es számú választókerületében a szavazatok 70,62 százalékát szerezte meg az Élhetőbb Hajdúhadházért Egyesület (ÉHE) színeiben induló Vadász Sándor, szemben a Fidesz jelöltjével, Batta-Lakatos Judittal, aki mindössze a szavazatok 29,38 százalékát kapta meg – szúrta ki a Telex.
A cikk szerint a május 18-án tartott időközi választásra azért volt szükség, mert Vadász Sándor, a 2-es számú választókerület önkormányzati képviselője februárban elvesztette mandátumát egy 60 napot meghaladó, adminisztrációs hibából eredő köztartozás miatt. Bár tartozását korábban rendezte, a hivatalos határozat késlekedése miatt a testület nem fogadta el az igazolását.
Vadász ezt követően ismét indult az ÉHE színeiben, a Debreciner cikke szerint a droghelyzet kezelésére, az utak és csatornák fejlesztésére, több gyermekorvos alkalmazására és az átlátható önkormányzati gazdálkodásra helyezve a hangsúlyt. A másik jelölt, Batta-Lakatos Judit új politikai szereplőként, adományozási múltjára és tetteire alapozott, ám úgy is csak a szavazatok kevesebb, mint 30 százalékát tudta megszerezni, hogy kampányát a Fidesz országos politikusai is támogatták.
The post Csúnyán kikapott a Fidesz egy újabb időközi választáson first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu