Szombaton „Barátok közt” címmel osztotta meg Orbán Viktor a debreceni Cívisváros Digitális Polgári Kör találkozójáról készült fotóalbumot a Facebookján. Az eseményen a miniszterelnök beszédet is mondott a Fidesz helyi támogatói és befolyásos politikusai előtt. A fotók tanúsága szerint a meghívottak között szerepelt Kósa Lajos, Tasó László és Vitányi István országgyűlési képviselők, valamint egy erőszakos bűncselekményekért, többszörösen elítélt férfi is.
Utóbbit a Debreciner azonosította az Orbán által feltöltött képeken.
Tikász Ferenc, a berettyóújfalui Fidelitas volt elnöke azzal vált hírhedtté, hogy a Debreceni Törvényszék 2021-ben jogerősen bűnösnek találta garázdaság bűntettében, valamint könnyű testi sértés és becsületsértés vétségében.
A Debreciner azt írja, Tikász még 2019-ben egy koncert után szidalmazta V. Beáta sértettet, aki erre videózni kezdett. A férfi kiütötte a kezéből a telefont, és a mozdulat közben homlokon csapta a sértettet. Ráadásul Tikász ekkor már büntetett előéletű volt, ugyanis 2018-ban jogerősen pénzbüntetésre ítélték védekezésre képtelen személlyel szemben elkövetett könnyű testi sértés miatt.
Tikász nem csak digitális polgár, de digitális harcos is: májusban részt vett a Harcosok Klubja zászlóbontásán, szeptemberben pedig a Digitális Polgári Körök első országos találkozóját sem hagyta ki.
The post Debreciner: egy többszörösen elítélt férfi is ott volt Orbán zártkörű DPK-találkozóján Debrecenben first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu