A második világháború óta eltelt évtizedekben rengeteg feljegyzés került elő a náci munkatáborokban zajló emberkísérletekről, miközben a japán 731-es egység tevékenységéről a megszállt Kínában sokkal kevesebb szó esett. A pekingi Katonai Orvostudományi Akadémia kutatói azonban azt állítják, hogy olyan bizonyítékokat kínáltak, amelyek alátámasztják a laboratórium tevékenységekről szóló hátborzongató beszámolókat, írja az Interesting Engineering.
A szakértők szerint az talajmintákban feltárt baktériumok jelenléte alátámasztja azokat a jelentéseket, amelyek szerint a létesítményben biológiai fegyvereket fejlesztettek ki a foglyok szándékos, halálos betegségekkel való megfertőzéséhez.
A B. anthracis által okozott betegség, a lépfene például emberre és állatra egyaránt halálos. A tünetek közé tartozik a fekete sebek, duzzadt nyak, láz és súlyos légúti problémák, gyors és megfelelő kezelés nélkül pedig könnyen végzetes lehet.
Nem ez az első alkalom, hogy a kutatók B. anthracis nyomait észleltek a 731-es egység tevékenységének helyszínén, és annak közelében. Egy korábbi tanulmány azt állította, hogy három talajmintában azonosították a baktériumot. A legújabb elemzésben a tudósok állítólag genetikai anyagot izoláltak ezekből a mintákból, és szekvenálták a genomot, hogy feltárják a kulcsfontosságú biokémiai és genetikai markereket.
Rejtélyes különítmény
Japán hivatalosan csak 1984-ben, évtizedekkel a háború lezárulta után ismerte el a 731-es speciális egység létezését. A rejtélyhez hozzájárul az a tény, hogy a japán erők a laboratórium összes túlélő áldozatát kivégezték, mielőtt megadták volna magukat.
Tovább bonyolította a történelmi elszámoltathatóságot, az amerikai hatóságok, köztük Douglas MacArthur tábornok, mentességet biztosítottak a 731-es osztály orvosainak, kutatási eredményeikért cserébe.
Ez a döntés biztosította, hogy a létesítményben történtek nagy része rejtve maradjon a nyilvánosság elől. A kutatók azonban bíznak benne, hogy eredményeik arra ösztönzik a világot, hogy mielőbb vizsgálják felül a történelem ezen sötét fejezetét.
The post Dermesztő bizonyíték került elő a második világháborús Kínából first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu