„Egyik kategóriába sem tudjuk besorolni” – rejtélyes objektumot azonosítottak a csillagászok

Rejtélyes objektumot azonosítottak a csillagászok – számolt be róla a Space.com. A szakértők egyelőre nem tudják pontosan, mi lehet az pontosan, annyi azonban biztos, hogy viszonylag kicsi, meglepően strukturált mágneses mezővel rendelkezik, valamint elképesztő mennyiségű energiát bocsát ki magából.

A különös égitestet a mintegy 11 millió fényévre található NGC 4945 jelű galaxisban észlelték, és a Punctum (latinul pont) nevet kapta. Hihetetlenül fényes, 10–100-szor erősebben ragyog, mint bármelyik megfigyelt szupernóva.

A Punctum különbözik minden eddig megfigyelt objektumtól, egyik kategóriába sem tudjuk bizonyosan besorolni

– árulta el Elena Shablovinskaia asztrofizikus.

A kutatók egyelőre csak találgatni képesek, hogy pontosan mi is lehet a rejtélyes égitest, tudományos megalapozottsággal viszont nem tudnak kijelentéseket tenni vele kapcsolatban. Reményeik szerint további megfigyelésekkel jobban megérthetik majd a Punctumot.

A Punctum jól példázza, hogy a világűr tele van számunkra ismeretlen égitestekkel és egyelőre meg nem magyarázott jelenségekkel. Lapunk rendszeresen számol be új csillagászati megfigyelésekről és a kozmosszal kapcsolatos érdekességekről, alább elérhető néhány a témakörrel kapcsolatos cikkünk:

The post „Egyik kategóriába sem tudjuk besorolni” – rejtélyes objektumot azonosítottak a csillagászok first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest