„Hogyne” – válaszolja nemes egyszerűséggel az egyik szöuli kísérőnk, amikor arról kérdezem, evett-e már élő polipot. A koreai gasztronómia egyik legismertebb és – a külföldiek számára minden bizonnyal – legmeghökkentőbb fogása a sannakji; a frissen feldarabolt, ideális esetben még mozgó polip. (A nakjit sokszor fordítják bébipolipnak, de valójában azért nem újszülött polipcsemetékről van szó, hanem egy kistermetű fajról.) Úgy készítik, hogy az állatot közvetlenül a tálalás előtt ölik meg és vágják fel, így a csápok idegrendszere még percekig aktív marad, a tányéron is mozog.
The post Élő polip kóstolgatás nélkül is izgalmas gasztronómiai kaland, de Szöulban nem éri meg vegának lenni first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





