Azért vagyunk itt, mert egyetlen embernek sem szabad elrejtőznie azért, mert szeretni mer – mondta Görög Zita, aki beszédében azokhoz akart szólni, akik még mindig félnek úgy élni, ahogy szeretnének.
Anyaként azokhoz a szülőkhöz is szólok, akik önmagukat vagy a gyereküket hibáztatja a gyereke szexuális irányultságért (…) Nem hibáztál, mert ez nem hiba, akkor hibázol, ha nem állsz a gyereked mellé.
Hozzátette, hogy a heteróknak nem kell vonulni, mert minden esküvőn, keresztelőn és örökbefogadásnál ők meg vannak ünnepelve, míg az LMBTQ+ fiataloknak csaknem a 40 százaléka kísérelt meg öngyilkosságot az elmúlt egy évben.
Ez a magas szám nem a szexuális orientációból fakad, hanem a megbélyegzés és a támadás tesz sérülékennyé – tette hozzá Görög Zita.
Senkinek nincs joga megmondani, hogy ki és mi számít családnak; nem kiskapukat és adományokat szeretnének, hanem jogegyenlőséget.
Nem létezik kétféle állampolgár és nem létezik kétféle szerelem.
A modell-influencer álszentségnek nevezte, hogy a gyermekvédelemre hivatkozva nem fogadhatnak örökbe gyereket a melegek, aki otthont biztosíthanának a nevelőotthonban élőknek. Görög Zita azt üzente:
Nem vagytok egyedül!
Figyelem!
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelkielsősegély-számot!
The post Görög Zita: A zárt ajtók mögött még mindig túl sokan félnek first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





