Hadházy: Orbánék tovább akarják korlátozni a gyülekezési törvényt

Thumbnail for 6436786

Orbán ma bejelentette: tovább akarják korlátozni a gyülekezési törvényt, mert a bíróság engedélyezte az Erzsébet hídon tüntetést!

– írta Hadházy Ákos a közösségi oldalán. A független képviselő bejegyzésében arra reagált, hogy a miniszterelnök a reggeli Kossuth rádiós interjújában közölte, beadtak egy törvénymódosítási javaslatot, amivel fellépnének a hídfoglalásos tüntetésekkel szemben.

Orbán Viktor arról beszélt, az nem normális, ha a hídfoglalások miatt mások közlekedési dugókban ragadnak, ezért fel kell lépni a védelmükben. Az interjúban a Kúria ítéletét – ami utólag engedélyezte Hadházyék tüntetését – említve azt mondta, megváltoztatják a jogszabályokat, és ezzel lehetetlenné teszik, hogy „bírói döntéssel akár több hidat is egyszerre le lehessen zárni Budapesten”.

A független képviselő szerint azért kell most tiltakozni a Pride betiltását lehetővé tevő törvény ellen, mert azt

nem a Pride, hanem a hatalomra veszélyes törvények miatt hozták.

Hadházy azt írta, „Orbán arrogáns reakciója megmutatja, mennyire zavarják őket az eddigi tiltakozások”, a tüntetéseket pedig emiatt sem hagyhatják abba, keddre pedig ismét demonstrálni hívta az embereket az Erzsébet hídra. Szerinte ezt a gyűlést még kénytelen volt engedélyezni a hatalom, a pontos programot azonban később teszik közzé, mert a rendőrség keresztbe próbál tenni a terveinknek.

The post Hadházy: Orbánék tovább akarják korlátozni a gyülekezési törvényt first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest