Halálos lakástűz ütött ki Tatabányán

Halálos lakástűz alakult ki Tatabányán pénteken – közölte lapunkkal az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A bejelentés este húsz óra körül érkezett, a tűzoltók négy járművel vonultak ki a helyszínre.

A lángok egy négyszintes társasház legfelső emeletén csaptak fel, egy harminchat négyzetméteres lakás nappalijában. A huszonöt négyzetméteres szobában egy ágy és a mellette lévő bútorok égtek.

A lakásban egy idős férfi holttestét találták meg az oltásra kiérkező tűzoltók, a tűz keletkezésének körülményeit egyelőre vizsgálják.

Az oltás idejére tizenöt embert kellett kikísérni az épületből az oltás idejére, akik a gyors beavatkozásnak köszönhetően negyed óra múlva vissza is térhettek otthonaikba.

A katasztrófavédelem szerint a nagyobb lakástüzek megelőzésének legjobb eszköze a füstérzékelő. A szoba plafonjára szerelt füstérzékelő a tűz keletkezésekor azonnal hangos sípszóval figyelmeztet a veszélyre, amikor még van idő cselekedni, eloltani a tüzet, vagy kimenekülni és hívni a tűzoltókat.

Néhány nappal ezelőtt az Andrássy úton is tűz ütött ki egy társasházban, erről itt írtunk.

The post Halálos lakástűz ütött ki Tatabányán first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest