Időjárás: már látszik, mikor jön a nyár

Thumbnail for 6507412

Jelenleg egy Északnyugat-Európa felett örvénylő anticiklon igazítja hazánk időjárását, amely óramutató járásának megfelelő forgásával hűvös levegőt sodor fölénk északról. Emiatt jelenleg is hidegebb van az átlagnál, a reggelek kifejezetten hűvösek, és a délutáni csúcsok is elmaradnak a május közepén szokásos 20-23 foktól.

Csütörtökön egy hidegfront éri el térségünket, ami sarkvidéki légtömegeket sodor fölénk, néhol enyhe fagy is előfordulhat és több helyen számíthatunk csapadékra

– mondja a 24.hu-nak Molnár László meteorológus, a Kiderül.hu munkatársa. Nézzük a részleteket.

Szerdán is csípős lesz a reggel, a hajnali 3-8 fokos maximumok után a legmelegebb órákban 18-23 fokig emelkedhet a hőmérséklet, alapvetően napos, néha felhős időre készülhetünk. Hasonlóan hűvösen indul a csütörtök is, délen még sokáig élvezhetjük a napos időt, miközben északról érkezik a hidegfront.

Megnövekszik a felhőzet, amelyből elsősorban északkeleten és a déli országrészben várható jelentősebb csapadék, estefelé délen zivatarok is kialakulhatnak. A sarkvidékről érkező hideg nyomán Borsod és Szabolcs egyes tájain

fagyot hozhat az éjszaka, és pénteken a legmelegebb órákban is csupán 15 fok körüli maximumokat mérhetünk.

Csapadék azonban már csak néhol várható egy-egy zápor formájában, és a szombati nap is nagyon hasonlóan alakul. Vasárnap aztán gyenge melegedés indul, a folytatásban esőre csak elvétve kell számítani, és napról napra, apránként emelkedik a hőmérséklet.

Jelen állás szerint valahol május 23. és 26. között jöhet el a fordulópont, várhatóan minden átmenet nélkül berobban a nyár. Előtte még, az említett három napban megvan az esélye egy csapadékot hozó újabb front érkezésének, ám ez most még nagyon bizonytalan.

The post Időjárás: már látszik, mikor jön a nyár first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest