A kutyatartók több mint fele évente legalább egyszer viszi állatorvoshoz a kedvencét, nagyjából egyharmaduk csak akkor, ha valami probléma van, tíz százalék pedig félévente, mert már idős a kutyus, derült ki az azenkutyam.hu felméréséből.
A lap felhívja rá a figyelmet, hogy a rutin állatorvosi vizit nem felesleges pénzkidobás. Főszabály szerint egy egészséges felnőtt kutyát évente minimum egyszer látnia kell orvosnak. Idősebb korban (fajtától függően 8-10, de akár már 6 éves korától), valamint krónikus betegség esetén pedig félévente, vagy ahogy a doktor elrendeli.
A cikkben azzal érvelnek, hogy egy-egy ilyen ellenőrzés során számos olyan betegségre fény derülhet, amelyek közül több csak igen súlyos fázisában ad tüneteket. Példaként említették a szívférgességet vagy a légcsőszűkületet, de a daganatos elváltozásokat is nehéz idejekorán felismerni az állaton.
Hozzáteszik, hogy a fogak ellenőrzése miatt sem szabad elhanyagolni az orvoslátogatást, hiszen a kutyák jelentős része küzd valamilyen fogproblémával. Azt pedig nem minden gazdi tudja, hogy a kozmetikai fogkő-eltávolítás nem elegendő: az állatorvos képes az íny alatti lerakódásoktól is megszabadítani a fogakat, ami nélkül az állapot csak tovább romlana.
A fogászati panaszok pedig amellett, hogy rengeteg fájdalmat okoznak kedvencednek, idővel a baktériumok továbbjutása miatt a szervezet többi részét is veszélyeztetik, és akár szívbetegség kialakulásához is vezethetnek.
The post Ilyen gyakran kellene állatorvoshoz vinni a kutyát rutin vizsgálatra first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu