Egy emberéletet nem lehet években mérni, de remélem, hogy megkapja azt a büntetést, amit megérdemel. Egy biztos, hogy örökre elvenném a jogosítványát, és ha rajtam múlna, akkor soha többé még egy görkorcsolyát sem húzhatna fel
– mondta a 24.hu-nak az a férfi, akinek az édesanyját Cs. Dávid halálra gázolta Győrben a luxusautójával. Németh János lapunknak azt mondta, hogy nincs benne bosszúvágy az anyja halála miatt, de nem akar találkozni a gázolóval, és nem kér a sajnálkozásából és a bocsánatkéréséből sem.
Országos felháborodást keltett, hogy egy 33 éves férfi halálra gázolt szombaton egy buszmegállóban várokozó idős asszonyt Győrben, a körülbelül 70 millió forintot érő Aston Martinjával.
Derült égből villámcsapás
A sofőr a szemtanúk szerint a baleset után kiszállt a luxuskabrióból, és az összetört telefonja miatt bosszankodott, sem az áldozat, sem a saját, terhes párja nem érdekelte, aki hozzá hasonlóan megsérült a balesetben.
„Pénteken, a tragédia előtti nap beszéltem az édesanyámmal utoljára, hogy másnap jönne haza. Szombaton dolgoztam a kollégámmal, amiről anyu is tudott, ezért nem is furcsálltam, hogy még nem keresett telefonon. Aztán helyette egy rendőr hívott, hogy hol vagyok, mert nem talált otthon. Ezután felkeresett, és elmondta, hogy mi történt. Olyan volt, mint derült égből a villámcsapás, teljesen lefagytam” – idézte fel a fájdalmas pillanatokat Németh János.
A halálra gázolt asszony fia magába roskadva mesélte, milyen családi tragédiák érték az utóbbi években. Meghalt az édesapja, eltemette a nővérét, majd a nevelőapját is.
Senkinek nem kívánom, hogy átélje ezt
Az volt az első kérdésem a győri kapitányságon, hogy ott helyben meghalt-e, és szenvedett-e. Azt mondták, száz százalékig biztos, hogy nem szenvedett. Mondtam, hogy köszönöm, nekem ennyi elég volt, mást nem szeretnék tudni. Édesanyám nálam lakott, és nagyon nehéz feldolgozni ezt az újabb családi tragédiát lelkileg. Senkinek sem kívánom, hogy átélje azt, amit én. Sokszor hazamenni sincs kedvem, mert minden az édesanyámra emlékeztet. De az életnek sajnos mennie kell tovább. Az embernek ugyanúgy megvan a munkája, a rengeteg fizetnivalója, tartozása, élni kell tovább, csak nehezebben
– teszi hozzá az áldozat fia.
Ahogy azt korábban megírtuk, a luxusautót vezető férfi büntetlen előéletű, és negatív lett a drog-, valamint az alkoholtesztje is. Így megúszta a letartóztatást, és négy hónapra bűnügyi felügyeletbe került. Ez azt jelenti, hogy nem hagyhatja el Győr közigazgatási területét, és nyomkövetővel ellenőrzik a mozgását. A bíróságon azt mondta az újságíróknak, sajnálja, ami történt, és részvétét fejezte ki az áldozat családja felé.
Az áldozat fia ugyanakkor lapunknak azt mondta, hogy nem kér a gázoló bocsánatkéréséből, és találkozni sem szeretne vele.
Nincs bocsánat
Hiába jönne ide elém, és hiába fogna velem kezet, nem tudnék neki mit mondani. Inkább ne akarjon szemembe nézni. Bennem semmi gyűlölet nincs, mert biztos, hogy nem akarta ezt, de akkor is, 33 évesen már lehetne annyi felelősségtudata, hogy nem így vezet egy autót, és főleg nem nyári gumikkal télen.
A halálos közúti baleset okozásával gyanúsított 33 éves férfi elismerte a felelősségét, de egyelőre nem tett vallomást a kihallgatása során. Állítása szerint vezetéstechnikai oka volt a kocsi kisodródásának.
The post „Inkább ne akarjon a szemembe nézni és bocsánatot kérni!” – üzente az Aston Martin sofőrjének a Győrben halálra gázolt nagymama fia first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





