Budapest rendőrfőkapitánya dicséretben részesített három fővárosi rendőrt, akik nem fogadták el a vesztegetésként felajánlott pénzt – írják a BRFK Facebook oldalán.
A BRFK XIX. Kerületi Rendőrkapitányság két járőre – Kokics Zoltán Imre r. őrmester és Trockis Viktória r. őrmester –, valamint a XVIII. kerületben szolgálatot teljesítő Vácz Vilmos Mihály r. főtörzsőrmester kiállták a becsületesség próbáját. 2025 tavaszán ugyanis két olyan eset is volt, melynek során a rendőrök hivatali vesztegetés kísérletével szembesültek szolgálatuk során. Az egyenruhások mindkét rendőri intézkedés során határozottan visszautasították a nekik felkínált pénzt, majd hivatali vesztegetés miatt tettek feljelentést. A két vesztegető ellen tett feljelentést mindkét esetben a Központi Nyomozó Főügyészségre továbbították.
Dr. Terdik Tamás r. vezérőrnagy, Budapest rendőrfőkapitánya dicséretben és jutalomban részesítette a becsületes rendőröket.
The post Jutalmat kapott három rendőr, mert nem lehetett megvesztegetni őket first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu