Kandász Andrea nemrég az Instagram-oldalán számolt be arról, hogy két héttel ezelőtt megbetegedett. Miután három napig 39 fok feletti láza volt, és kezdtek látomásai lenni, a férje éjjel kettőkor elvitte az Uzsoki Utcai Kórház ügyeletére. Posztjában a műsorvezető hangsúlyozta: kezd elege lenni abból, hogy „a kórházak és az ott dolgozók javarészt csak a szart kapják visszajelzésként”.
Mint írja, a Szülőszoba – KandászMamik műsorvezetőjeként 25 éve járja a kórházakat a fővárosban és vidéken egyaránt. Tapasztalatai szerint a dolgozók többsége teszi a dolgát, és ember marad annak ellenére, hogy sokszor irreális elvárásokat kellene teljesíteniük a betegek számára.
Kitakarítja a szart, amit a beteg simán le tudott volna takarítani, cukinak kellene lennie, de közben a beteg rokonai őt hibáztatják, ha a 20 éve cukrot zabáló, a kertig sem elsétáló, dohányzó , italozó rokonuk eredménye bizony nem rózsás. A gyógyult beteg természetesnek veszi, hogy egészségesen megy haza, nem írja le, nem köszöni meg. Ha viszont a fejfájással az ügyeletre érkező beteg nem kap azonnal fájdalomcsillapítót, akkor akkora hőzöngést produkál, hogy a valóban betegek szívinfarktust kapnak
– fogalmazott posztjában Kandász, aki az ügyeleten négy órán át várt a sorára.
Alaposan kivizsgáltak. Hogy 4 óra telt el? És? Jó helyen voltam. Kiderült, hogy kétoldali tüdőgyulladásom van, ami egy légkondiból került be a tüdőmbe, az úgynevezett legionárius betegség támadott meg. Azonnal a pulmonológiára vittek át, ahol megkezdték a célzott vénás antibiotikum-kezelést igény szerinti oxigénterápiával kiegészítve . A 4 ágyas TB szobában Rózsa nénivel, aztán másnap Rékával kiegészülve hárman gyógyultunk. Szuper kis közösség alakult ki.
Bejegyzésében a műsorvezető név szerint köszönetet mondott a vele foglalkozó kórházi dolgozóknak – hozzátette, hogy bár vannak ellenpéldák is, ez minden szakmáról elmondható.
Amikor egyikőjüknek megköszöntem a sok jót, akkor azt mondta: »hálásan köszönöm ezt a pozitív visszajelzést, nagyon jólesik, még soha senkitől nem kaptam köszönetet!”
Kérlek Benneteket, hogy ha vannak pozitív tapasztalataitok az egészségügyben, akkor osszátok meg velem és másokkal, kirakom a saját felületeimen. A magyar egészségügy dolgozói ma egy lelki sivatagban élnek, ahol a páciensek csak a kemény kritikát fogalmazzák meg velük szemben, a jót nem divat elmesélni.
Kandász a téma kapcsán hozzátette, hogy a világot bejárva sok helyen megfordult állami kórházakban, és szerinte büszkék lehetünk a szakembereinkre.
A külföldön élő magyar ismerőseim az összes éves szűrővizsgálatot itthon és mondjuk nem az USA-ban vagy Nyugat-Európában végeztetik el. Vajon miért? Rózsa nénihez visszamentem, mert szülinapja volt a hétvégén. Megünnepeltük, együtt a a szobával, mert a kérdés mindig az, hogy hova teszed a fókuszt. A kórház is tud örökre szóló emberi kapcsolatot teremteni . És ne feledd! Te felelsz a saját egészségedért! Tudatossággal! Az egészségügy csak akkor tud segíteni, ha Te mindent megtettél. Köszönöm, uzsoki_korhaz_official!
Ölelés!
– zárta sorait.
A bejegyzés megtekintése az InstagramonKandasz Andrea Official Page (@kandaszandrea) által megosztott bejegyzés
The post Kandász Andrea: A magyar egészségügy dolgozói ma egy lelki sivatagban élnek, ahol a páciensek csak a kemény kritikát fogalmazzák meg velük szemben first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu