Katasztrófaként fogsz bevonulni a történelembe – üzente Trumpnak Almodóvar

Thumbnail for 6481061

Kemény kritikával illette köszönőbeszédében Pedro Almodóvar Donald Trumpot. Az Oscar-díjas rendező hétfőn Manhattanben a Lincoln Centerben vette át a Chaplin-díjat, a színpadot pedig arra használta, hogy üzenjen az amerikai elnöknek.

Dilemmáztam, hogy vajon helyénvaló-e ebbe az országba jönni, oda, amelyet nárcisztikus hatalom vezet, amely nem tiszteli az emberi jogokat. Trump és a barátai, milliárdosok és oligarchák nem tudják elhitetni velünk, hogy a valóság, amelyet a saját szemünkkel látunk, az ellentéte annak, amiben élünk, akármennyire is próbálják kicsavarni a szavakat, azt állítva, hogy épp az ellenkezőjét gondolják annak, amit tesznek. A bevándorlók nem bűnözők. Az oroszok támadták meg Ukrajnát

– mondta.

Mr. Trump, önhöz beszélek, remélem, meghallja, amit mondani akarok. Úgy fog bevonulni a történelembe, mint minden idők legnagyobb baklövése. Naivitásához csak az erőszakossága ér fel. Úgy fog bevonulni a történelembe, mint az emberiség egyik legnagyobb károkozója. Katasztrófaként fog bevonulni a történelembe

– tette hozzá. A spanyol rendező arról is beszélt, hogy a Franco-rezsimben felnőve a filmek jelentették a szabadságot számára, és egy fiatal filmkészítő számára a szabadság a legfontosabb körülmény.

The post Katasztrófaként fogsz bevonulni a történelembe – üzente Trumpnak Almodóvar first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest