Meghalt Sauska István, a Magyar Tenisz Szövetség egykori főtitkára, a Károlyi Tenisz Klub alapítója, számolt be róla a sportági szervezet.
Az MTSZ megemlékezése szerint sportcsaládban nőtt fel: szülei teniszeztek, édesapja válogatott szinten atletizált és jégkorongozott. Mind a négy gyermeke teniszezett, hárman I. osztályú minősítéssel.
Sauska István nyolc nyelven beszélt, és kommunikációkutatással foglalkozó közgazdász volt, aki a budapesti svéd kereskedelmi kirendeltség attasé-helyettesi munkaköréből került a szövetségbe. Elsőként építtetett fedett teniszpályát téglából az 1988-ban alapított alagi Károlyi Tenisz Klub elnökeként, népszerű utánpótlás-versenyeket szervezett, nyaranta pedig tenisztáborokat rendezett, ahol nyelveket is tanított.
A tenisz mellett a mentális képzést is kiemelten fontosnak tartotta. Külön oktatott légzéstechnikát és meditációs gyakorlatokkal is fejlesztette tanítványait. Korszakalkotó gondolataival és kezdeményezéseivel gyakran járt mások előtt. A hozzá hasonló újító, innovatív emberekre ma is nagy szüksége van a tenisznek, a magyar sportnak
– olvasható a Magyar Tenisz Szövetség Facebook-oldalán.
The post „Korszakalkotó gondolataival gyakran járt mások előtt” – gyászol a magyar teniszcsalád, meghalt Sauska István first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





