Kyiv Independent: Zelenszkij egyetlen aláírásra van az ukrán demokrácia elárulásától

Az ukrán parlament elfogadott több törvénymódosítást, amelyek a kritikusaik szerint felszámolják Ukrajna korrupcióellenes intézményeinek függetlenségét. A törvény az ügyészséget ruházza fel új hatáskörökkel, amelyekkel meg tudja kerülni a Korrupcióellenes Hivatalt és a Korrupcióellenes Ügyészséget. Mostantól mindkét szervezetet utasíthatja majd az ügyészség, pedig korábban függetlenek voltak.

A Korrupcióellenes Hivatal vezetője szerint ezzel gyakorlatilag eltörölték a függetlenségüket, pedig ezeket a szervezeteket a majdani tüntetések után hozták létre.

A javaslatot még alá kell írnia Volodimir Zelenszkij elnöknek is.

A törvényjavaslat elfogadását keményen elítélte az Európai Bizottság is, ahol az egyik szóvivő azt közölte, az EU jelentős támogatást nyújt Ukrajnának, ennek a feltétele az átlláthatóság, az igazságszolgáltatás és a demokratikus kormányzás reformja.

A Kyiv Independent szerkesztőségi cikkben tiltakozott a döntés ellen, azt írva, hogy Zelenszkij egyetlen aláírásra van az ukrán demokrácia elárulásától.

The post Kyiv Independent: Zelenszkij egyetlen aláírásra van az ukrán demokrácia elárulásától first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest