„Lángoló ruhában menekülve üvöltötték, hogy segítség!”

Napra pontosan húsz évvel ezelőtt történt Indonézia történetének egyik legsúlyosabb légikatasztrófája. A Mandala Airlines Boeing 737-200-as repülőgépe másodpercekkel a felszállás után lezuhant az ország északi részén, a Szumátra szigetén található Medan városában. Az utasszállító repülőgép lakott területre zuhant, 149 ember halálát okozva.

„Ijesztő volt, elképzelhetetlenül”

A Mandala Airlines gépe felhős, borús időben tartott Indonézia akkori fővárosa, Jakarta (az ország legnagyobb városának helyét 2024 után fokozatosan Nusantara vette át) felé. A gép 500 méterre a repülőtértől egy házsornak ütközött, hevesen rázkódni kezdett, majd a földbe csapódott. A zuhanást modellezték egy animációban:

A tragédiát súlyosbította, hogy a földetérés után lángra kapott a repülőgép üzemanyaga, ami lángba borította a környéket, több ház és üzlet is kigyulladt. A gép becsapódása következtében több lakos is megsérült, akiket később súlyos égési sérülésekkel ápoltak a város két kórházában. Több ház is megrongálódott és számos autóban komoly kár keletkezett.

A helyiek közül sokan segítettek felkutatni az áldozatokat és a túlélőket, a mentők kiérkezéséig több holttestet személyautókkal vagy tömegközlekedéssel szállítottak el.

Egy tisztviselő azt nyilatkozta, hogy a becsapódás helyszínén közel 49 holttestet számoltak össze, de voltak olyanok, akik életben maradtak, és égő ruhában menekültek a helyszínről.

Legalább 20 embert láttam rohangálni lángoló ruhában! Fájdalmukban üvöltöttek, és azt kiabálták: segítség! Segítség!

– mondta Awi, az egyik környékbeli bolt tulajdonosa.

Csodával határos módon a tragédiát 17 ember túlélte.

The post „Lángoló ruhában menekülve üvöltötték, hogy segítség!” first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest