Lelőtték egy WhatsApp-csoport adminisztrátorát, mert kitette az egyik tagot

Gyilkossággal vádoltak meg egy férfit Pakisztánban, miután a gyanú szerint lelőtte egy WhatsApp-csoport adminisztrátorát, mert az törölte őt a tagok közül – írja a helyi hatóságok közleményére hivatkozva a France24.

Mushtaq Ahmedet július 31-én este lőtték agyon Pesavarban, Pakisztán északnyugati, az afgán határ közelében fekvő részén, mely régóta hírhedt az ott uralkodó véres, szektariánus erőszakról. A rendőrség a gyilkossággal egy Ashfaq nevű férfit gyanúsított meg.

Az áldozat testvére azt mondja, Mushtaq egy vitát követően törölte Ashfaq-ot egy WhatsApp-csoportból. A két férfi aztán személyes találkozót beszélt meg, hogy rendezzék a vitát. Mushtaq a magával vitte a bátyját is, aki elmondta, Ashfaq egy pisztollyal jelent meg a találkozón és szó nélkül tüzet nyitott Mushtaq-ra.

Pakisztánnak azon a részén a törzsi szokások hatása, a lőfegyverek könnyű beszerezhetősége és rendőri erők gyengesége miatt gyakoriak a hasonló incidensek.

The post Lelőtték egy WhatsApp-csoport adminisztrátorát, mert kitette az egyik tagot first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest