Lemond és távozik egy fideszes politikus

Törölte politikusi Facebook-oldalát Őri László fideszes politikus, a Baranya megyei önkormányzat elnöke, aki a Pécs Aktuálnak arról beszélt, hogy kész lemondani a közgyűlési elnöki posztjáról és visszaadja a mandátumát.

„Tizenöt év után visszavonulok a közélettől, ez egy tudatos döntésem, senki nem kért meg erre, és előzetesen nem is egyeztettem erről a pártközponttal vagy Orbán Viktorral” – mondta a lapnak a politikus, aki a Fidesz választókerületi elnöke is volt Pécsett. Távozását azzal indokolta, hogy szeretne több időt a családjával tölteni.

Állítása szerint tiszta lelkiismerettel távozik és nem tart tattól, hogy „elszámoltatási ügy” indulna vele szemben.

Őri 2010-ben lett pécsi közgyűlési képviselő, 2014-ben alpolgármester, 2019-ben pedig a megyei közgyűlés elnöke.

Őri Lászlóról egyszer írtunk, amikor kinevezték választókerületi elnöknek:

Kapcsolódó
Templomi VIP-fideszes lett a Pécset elbukó Csizi Péter utódja

Meglett a következménye a sorozatos kormánypárti vereségeknek.

The post Lemond és távozik egy fideszes politikus first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest