Lengyel Tamás: A közéletből el kéne tűnnie az olyan uszító embereknek, mint Kövér László, Kocsis Máté, Orbán Viktor vagy Németh Balázs

Nincsen semmi fontosabb annál, minthogy végre visszavegyük a demokráciát, mondta Lengyel Tamás az nlc-nek adott interjújában.

A színész fontosnak tartja, hogy felhívja a figyelmet az április 12-i választás jelentőségére.

Úgy gondolom, ez az utolsó utáni alkalom, hogy eldöntsük, nyugat vagy kelet felé fogunk-e elmozdulni. (…) egyszerűen én nem szeretnék újra visszatérni abba a helyzetbe, mint ami volt ’89 előtt. Nem szeretném, hogyha újra leereszkedne egy ilyen vasfüggönyszerű valami, ami aztán elválaszt minket.

Nem tudja elképzelni, hogy mi lehet durvább annál, mint amilyenek most a közállapotok.

A mindenkori miniszterelnöknek, a felelős vezetőknek normális hangnemet kéne megütniük egymással. A karaktergyilkosságokkal, a gyűlöletkeltéssel egyszer és mindenkorra le kéne számolni, és azt gondolom, hogy a közéletből úgy, ahogy van, el kéne tűnnie az olyan uszító embereknek, mint amilyen Kövér László, Kocsis Máté, Orbán Viktor vagy akár Németh Balázs

– véli a színész, aki szerint a közösségi médiával szemben az Európai Unió szintjén lenne szükség szabályozásra, hogy a gyerekekhez ne jusson el az agresszióig egyszerűsített nyelvezet.

Fidesz vagy Tisza?

Lengyel Tamás azt mondta, nem tudja, mi történne, ha a Fidesz nyerne a választáson.

Nem tudom, hogy mi történik velem egy Fidesz-Mi Hazánk koalíció esetén, és azt sem tudom, hogy akkor hol fogok élni. Mégiscsak van két gyerekem. Én azt érzem, hogy már nagyon ráléptünk erre a putyini útra, és innen már nem fog visszafordulni ez a kormány. Akkor pedig fel kell tenni azt a kérdést is, hogy ezt az ember el tudja-e viselni. És ha igen, akkor meddig tudja elviselni…

H a Tisza nyer, folytatja jelenlegi tevékenységét – egy kis szünet után.

Az embernek szerintem kritikusnak kell lennie a mindenkori kormánnyal. Egy idő után elképzelhetetlen, hogy ne térjek vissza, de most egy darabig biztos, hogy nem fogom csinálni. Ami az új kormányra vár, az nagyon nagy munka: károkat menteni, átvenni a kontrollt, megnézni, hogy mi maradt a romok alatt. Szóval hosszabb idő lesz, amíg fel tud állni mindebből a nemzet, és magához tér. De ha azt érzékelem mondjuk, hogy a harmadik hónap környékén aktívan nem kezd el foglalkozni a Tisza a fékek és ellensúlyok visszaállításával, akkor én azt biztos, hogy szóvá fogom tenni. És biztos, hogy érvelni fogok ellene ugyanúgy, mint ahogy az Orbán kormány ellen érvelek.

The post Lengyel Tamás: A közéletből el kéne tűnnie az olyan uszító embereknek, mint Kövér László, Kocsis Máté, Orbán Viktor vagy Németh Balázs first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest