Mága Zoltán XIV. Leó pápáról: „Isten áldása és kegyelme kísérje minden lépését”

Thumbnail for 6498300

A pápa megválasztását jelző fehér füst a konklávé második napján, csütörtök este 6 óra után szállt fel a Sixtus-kápolna kéményéből: az amerikai Robert Francis Prevost lesz a húsvét hétfőn elhunyt Ferenc pápa utódja, aki a XIV. Leó nevet választotta.

Az új pápát azóta sorra köszöntik világszerte, így tett nemrég Mága Zoltán is.

Szeretettel és imádsággal köszöntjük Őszentségét, XIV. Leó pápát. Isten áldása és kegyelme kísérje minden lépését!

írta a hegedűművész a korlátozott ideig elérhető Instagram-történetében.

Mága egyébként a minap Erdő Péter esztergom-budapesti érsekkel posztolt közös fotót a közösségi oldalára. Bejegyzésében ekkor azt írta: talán most elérkezhet az a történelmi pillanat, amikor először magyar pápa ülhet Szent Péter székébe.

Kapcsolódó
Mága Zoltán azt írta Erdő Péterrel közös képéhez, hogy most elérkezhet a pillanat, hogy magyar pápa legyen

A hegedűművész egyebek mellett azért imádkozik, hogy olyan pápa vezesse az egyházat, aki megőrzi és méltó lélekkel viszi tovább Ferenc pápa szellemiségét.

The post Mága Zoltán XIV. Leó pápáról: „Isten áldása és kegyelme kísérje minden lépését” first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest