Magyar a V4-ek felélesztéséről és konkrét javaslatokat is beharangozott

Magyar Péter kedden Gödöllőn tárgyalt a Visegrádi Együttműködésben résztvevő többi ország vezetőivel, Andrej Babis cseh, Robert Fico szlovák, illetve Donald Tusk lengyel miniszterelnökökkel.

Magyar korábban azt mondta a keddi találkozóról, hogy a cél a V4-csoport felélesztése, miután az Orbán-kormány szétzilálta azt.

A miniszterelnök a keddi parlamenti felszólalásában azt mondta, hogy a politikai bizalom helyreállítása mellett konkrét dolgokat is javasol a mai találkozón:

  • észak-déli közlekedési folyosó kialakítását,
  • energetikai függetlenség kialakítását,
  • egyetemi együttműködések erősítését.

The post Magyar a V4-ek felélesztéséről és konkrét javaslatokat is beharangozott first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest