Magyar Péter kedden Gödöllőn tárgyalt a Visegrádi Együttműködésben résztvevő többi ország vezetőivel, Andrej Babis cseh, Robert Fico szlovák, illetve Donald Tusk lengyel miniszterelnökökkel.
Magyar korábban azt mondta a keddi találkozóról, hogy a cél a V4-csoport felélesztése, miután az Orbán-kormány szétzilálta azt.
A miniszterelnök a keddi parlamenti felszólalásában azt mondta, hogy a politikai bizalom helyreállítása mellett konkrét dolgokat is javasol a mai találkozón:
- észak-déli közlekedési folyosó kialakítását,
- energetikai függetlenség kialakítását,
- egyetemi együttműködések erősítését.
The post Magyar a V4-ek felélesztéséről és konkrét javaslatokat is beharangozott first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu





