Kemény Facebook-posztot tett közzé kedden késő délután Majka, amiben kijelenti: továbbra is fenntartja azon véleményét, miszerint a Bindzsisztán kifejezés legyen közkincs, ahhoz azonban nem járul hozzá, hogy ezt bármelyik politikai oldal tagjai bármilyen politikai célra felhasználja.
A rapper rövid írása középpontjába a Bors kedden megjelent cikkét helyezte, ami „Sunyiban már be is adta a kérelmet” – Majka hazudott, mégis megtette címmel, a következő leaddel jelent meg a bulvárlap oldalán:
Talán még mindenki emlékszik arra, mikor az RTL szolgálatába állt rapper egy cukrászdát fenyegetett meg, mert az „Bindzsisztán szeletet” kínált az engedélye nélkül. Majka akkor perrel fenyegetőzött, majd hirtelen közkincsé nyilvánította a szót, ám arról már elfelejtett beszámolni, hogy időközben mégis meggondolta magát.
A kifogásolt cikk szerint a január 17-én debütált Csurran, cseppen című dallal hirtelen széles körben használttá vált Bindzsisztán szó – a hullámot rövidesen egy hódmezővásárhelyi cukrászda Bindzsisztán-szelettel, illetve egy Majka arcképével ellátott dísszel próbált meglovagolni, de Majka perrel fenyegette őket, így az édesség rövid idő után eltűnt a pultból – kapcsán a zenész február 5-én védjegybejelentést tett a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál, egyúttal pedig a csurran-cseppen szókapcsolatot is megpróbálta levédetni. Az írás hozzátette: a zenész mindkét kifejezésre áruvédjegyet kért, amit a politikai megjelenések, valamint tévéműsorok és podcastokban való használat korlátozására szokás.
Majoros posztjában erős kritikát fogalmazott meg a Bors felé, hiszen így írt:
A redditre valaki kitette, hogy beadtunk egy kérelmet a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalába a Bindzsisztán szó levédésére. Ez pontosan így is történt. A rengeteg oknyomozói díjjal kitüntetett Bors névtelen “szellemújságírói” csináltak is belőle egy mocskolódó, legkevésbé sem barátságos cikket. Persze nem is vártunk mást, ez van kiadva, ezt kell követni. A cikkben ugyan ők is bevallják, hogy valójában ez a levédés csak a politikai célú felhasználásra vonatkozik, de nem lehet őket kibillenteni a mocskolódásból a tények figyelembevételével.
A témában február 11-én a G7 is írt egy kimerítő, de tárgyilagos cikket: ebből kiderül, hogy nem Majka volt az első, aki megpróbálkozott a levédetéssel: egy budapesti vállalkozó már január 25-én beadott egy vonatkozó védjegybejelentési kérelmet, azt azonban cukrászsüteményekre, illetve hasonló termékekre kérte, így előfordulhat, hogy a hivatal mindkét kérelmet pozitívan fogja elbírálni.
A G7 a vállalkozót is elérte, aki arról beszélt: ha megkapja, akkor sem akarja használni a védjegyet, sőt, azt már fel is ajánlotta a hódmezővásárhelyi cukrászdának. A névtelen üzletember hozzátette: csak azért futott neki a folyamatnak, mert felbosszantotta Majka szinte azonnali reakciója.
A témában kedden lapunk is kereste a dallal saját állítása szerint nem a kormányt kritizáló (pedig ezt még a kormánypárti szavazók egy része is így érzi) Majkát, de a Facebook-posztban is leírt mondatokon kívül egyéb reakciót nem kaptunk.
A Bindzsisztán kifejezést az elmúlt hetekben többek közt Karácsony Gergely és Magyar Péter is használta – mindketten a Mini-, vagy Maxi-Dubajként emlegetett rákosrendezői beruházás kapcsán. Ha az oltalmi eljárás sikeresen végigfut, akkor a jövőben ezt nem tehetik majd meg.
The post Majka: a Bindzsisztán szó közkincs, de politikai célra egyik oldal sem használhatja first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu