Már megint hangfelvételek: a HM „ukrajnázós” felvételeket vetne be Ruszin-Szendi Romulusz ellen

Thumbnail for 6536232

A Honvédelmi Minisztérium (HM) Ruszin-Szendi Romulusz „ukrajnázós hangfelvételeit” is kész bemutatni a honvédelmi és rendészeti bizottság rendkívüli, zárt ülésén – közölte a tárca csütörtökön az MTI-vel.

A szövegben úgy fogalmaznak: Magyarország történetében „példátlan, hogy egy ellenzéki pártról kiderül, hogy az ukrán titkosszolgálatok befolyása alá került”, és ezért a HM kész minden támogatást megadni ahhoz, hogy Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnök ukrán kapcsolatai tisztán láthatóvá váljanak. Közölték azt is, hogy a minisztérium kész bemutatni a Ruszin-Szendi Romulusz „ukrajnázós felszólalásáról” készült NATO-hangfelvételeket és dokumentumokat a honvédelmi és rendészeti bizottság jövő heti, rendkívüli zárt ülésén.

A tárca leszögezte, hogy bemutatják azt a hangfelvételt is, amelyen elhangzik a volt vezérkari főnök Szlava Ukrajini (Dicsőség Ukrajnának) kijelentése.

A minisztérium jelezte továbbá, hogy a zárt ülés keretében a bizottsági tagok betekinthetnek a rendelkezésre álló magyar és NATO-dokumentumokba, amelyek alapján kiderült, hogy a volt vezérkari főnök „nem képviselte a mandátumában szereplő hivatalos, békepárti magyar álláspontot”.

The post Már megint hangfelvételek: a HM „ukrajnázós” felvételeket vetne be Ruszin-Szendi Romulusz ellen first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest