Még nincs kész, de folyamatosan épül az a balatoni villa, amelyet Orbán Balázs egykori vállalkozása, a DenkFabrik Kft. ingatlanján húznak fel – számolt be Hadházy Ákos a Facebookon. A politikus által közölt képeken látszik, hogy minden külső fal áll, a tető pedig cserepezésre vár.
Elsőként a 24.hu írt arról tavaly, hogy a miniszterelnök politikai igazgatójának korábbi cége Szántódon vásárolt ingatlant. A cég tulajdonosa egy ideje már Orbán Balázs apósa, és a cég székhelye 2024. augusztus 12-én megjelent cikkünk idején még Orbán lakcímén volt. Két héttel később aztán ezt megváltoztatták, és a szántódi címet jegyezték be.
A DenkFabriktól tavaly megkérdeztük, hogy üzleti vállalkozásról van-e szó, vagy magáncélból építkeznek a szántódi villasoron. A válasz arra szorítkozott, hogy „a DenkFabrik Kft. a cég tevékenységi körébe tartozó üzleti célú tevékenységet folytat, amelyről a jogszabályoknak megfelelő tájékoztatást nyújt. A cég a működése során közbeszerzésen nem indult, európai uniós támogatást nem vesz igénybe”.
A 732 négyzetméteres telekre a DenkFabrik egy terméskővel kirakott házat álmodott meg, a telek maximális beépíthetősége 146 négyzetméter.
The post Már tető is van az Orbán Balázs családjához köthető balatoni ingatlanon épülő villán first appeared on 24.hu.
Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu