Még nem engedik ki a kórházból Ferenc pápát

Thumbnail for 6375400

Tovább javult Ferenc pápa klinikai állapota. A Szentszéki Sajtóiroda közleménye szerint a 88 éves egyházfő jól aludt, csütörtök napközben többféle légzésterápiás kezelést kapott, emellett munkával és imádsággal töltötte az idejét.

A Szentatya a hírek szerint túl van a legkritikusabb időszakon, de állapota továbbra is összetett, így egyelőre nem hagyhatja el a kórházat: a március 1-ei jubileumi audenciáját is lemondták. A Vatikán szerint a Szentatya ennek ellenére jó hangulatban van.

A pápát február 14-én kellett bevinni a római Gemelli kórházba egy hörghurutos rohamot követően, orvosai később kétoldali tüdőgyulladást diagnosztizáltak, majd veseelégtelenség is fellépett az idős egyházfőnél. A vallási vezető erősen hajlamos a tüdőfertőzésekre, ugyanis 21 éves korában eltávolították egyik tüdejének egy részét.

(Vatican News)

The post Még nem engedik ki a kórházból Ferenc pápát first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest