Megjelent a pedagógus béremelésről szóló kormányrendelet

Csütörtökön megjelent a pedagógusok béremeléséről szóló kormányrendelet. A Magyar Közlönyben közzétett dokumentum szerint a kormány célja, hogy a pedagógusok átlagbére az EU-val kötött megállapodásnak megfelelően elérje a diplomás átlagbér 80 százalékát.

A rendelet szerint a 2026. január 1-től megvalósult 10 százalékos emelésen felül további 0,4 százalékponttal emelik meg a pedagógusok bérét. A munkáltatónak emellett a kormányrendelet szerint végrehajtott emelésen felül január 1-től visszamenőlegesen legalább 0,3 százalékponttal kell megemelnie a pedagógusok fizetését (kivéve a gyakornok fokozatba soroltakat). A gyakornok fokozathoz tartozó havi illetmény 2026-ban 707 600 forint lesz.

A pedagógusi bérsávok is módosulnak. A munkáltató az alábbi keretek között állapíthatja meg a fizetéseket:

  • Pedagógus I. esetén 720 000 és 1 406 000 forint,
  • Pedagógus II. esetén 727 000 és 1 496 000 forint,
  • Mesterpedagógus esetén 787 000 és 1 797 000 forint,
  • Kutatótanár esetén 918 000 és 1 938 000 forint.

The post Megjelent a pedagógus béremelésről szóló kormányrendelet first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24.hu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest